Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub.

Kód: 7387428

Úplný název:

Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub. (Davidová Eva):

Autor a popis:

Davidová Eva, Triton, 256 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
202 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie je výstupem z projektu GAČR č. 403/07/0336 s názvem Kvalita života, střední a zdravá délka života z aspektu determinant zdraví u romského obyvatelstva v České a Slovenské republice (hl. řešitelka PhDr. Eva Davidová, CSc.). Stěžejní částí monografie jsou tři kapitoly, které prezentují výsledky výzkumu (kap. 5, 6 a 7). První popisuje vývojové souvislosti romského obyvatelstva v České a Slovenské republice, především ve vztahu k rodině, resp. postavení jejích jednotlivých členů. Další kapitola je věnována zdraví a zdravotnímu stavu Romů, zvláště pak s ohledem na sociální podmínky (resp. sociální problémy), ve kterých Romové žijí. Stěžejní je kapitola, která rozebírá jednotlivé sociální determinanty zdraví u sledovaného výzkumného souboru vícegeneračních romských rodin v České a Slovenské republice. S ohledem na kvalitativní strategii sběru dat jsou jednotlivé podkapitoly doplněny o ilustrativní kazuistiky, stejně jako o případové studie vlivu prostředí ve vybraných lokalitách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Kvalita života a sociální determinanty zdraví u Romů v České a Slovenské repub.