Lady Remoska

Kód: 9065590

Úplný název:

Lady Remoska (Grenfell-Bainesová Milena):

Autor a popis:

Grenfell-Bainesová Milena, Dcera sestry, 248 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
272 Kč (378 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Malý příběh o velkých věcech a množství úžasných receptů dvou osobností světa jídla. Remosky, tvořící už více než půl století nedílnou součást naší kulinární kultury a Mileny Grenfell-Bainesové. Drobné dámy s mimořádným osudem a energií, díky které vykročil český divotvorný hrnec na cestu zahraniční slávy.
Vyprávění o jedné cestě vlakem sira Nicholase Wintona, odvaze, lásce, obyčejných hodnotách, kterým se říká opravdové, i o tom, jak připravit jídla plná života pro nedělní rodinný oběd, večeři s přáteli nebo jen tak pro potěšení.
Pohlazení na duši!

Kniha vychází s předmluvou Michala Petrova, autora Retro ČS. Provázejí ji dobové fotografie a krásné fotografie Anny Édes a Kristýny Čižinské.
Jedinečný příběh holčičky z Wintonova vlaku, která světu objevila legendární českou Remosku.

Lady Milena Grenfell-Bainesová

V roce 1939 nastoupila jako téměř desetiletá do Wintonova vlaku, který ji odvezl na britské ostrovy a tím jí zachránil život. Absolvovala Československou státní střední školu ve Velké Británii, aby se posléze stala pečovatelkou v jeslích, guvernantkou ve Francii, manželkou inovátorského architekta sira George Grenfell-Bainese, matkou, překladatelkou, učitelkou i organizátorkou kuchařských kurzů a zakladatelkou spolku přátel Liverpoolské filharmonie.
Dlouholetá předsedkyně British Czech and Slovak Association, patronka Nadace Emy Destinnové, čestná občanka města Proseč a Preston, laureátka ceny Gratias agit za šíření dobrého jména naší vlasti ve světě oceněná Řádem bristkého impéria za služby hudbě je však především dámou s velkým srdcem, známou jako Lady Remoska.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lady Remoska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lady Remoska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lady Remoska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lady Remoska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lady Remoska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Lady Remoska