Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou

Kód: 8786721

Úplný název:

Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou (Neugebauerová Jarmila, Žďárská Věra): pestujeme - sbíráme - využíváme

Autor a popis:

Neugebauerová Jarmila, Žďárská Věra, ARISTA Books, 260 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Léčivé a kořeninové rostliny se vyznačují specifickou schopností působit na lidský organismus. Věděli to už naši předkové a této jejich vlastnosti moudře využívali, ovšem léčení pomocí rostlin existovalo mnohem dříve, vlastně odpradávna. Léčivými činí tyto rostliny obsah účinných látek příznivě ovlivňujících stav našeho těla ve smyslu zdraví. Každá rostlina obsahuje nějakou takovou látku, avšak dlouholetou zkušeností a praxí se dospělo k výběru několika set rostlin, jež se úspěšně využívají v lidové medicíně, anebo ve farmakologii k výrobě léků. Z těch, které rostou u nás, se v různé míře využívá na tři sta druhů, a ty se buď cíleně pěstují, anebo sbírají ve volné přírodě. Rovnou stovku těch nejosvědčenějších - jak pěstovaných, tak sbíraných - popisuje tato praktická příručka. Autorky ing. Jarmila Neugebauerová a ing. Věra Žďárská jsou odbornice na slovo vzaté. Léčivým rostlinám se na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v jihomoravské Lednici věnují profesionálně a na vysoké odborné úrovni. Příručka sestává ze dvou základních oddílů: 1. z botanického přehledu, který obsahuje abecedně uspořádané podrobné informace o konkrétních rostlinách a jejich vyobrazení včetně používaných částí, a 2. z uživatelského receptáře, popisujícího, co z rostlin a jak zpracovat a nač a jak používat. Doplňují je přehled zdravotních potíží s návodem léčby, slovníček odborných výrazů, seznam doporučené literatury a praktická názorná tabulka doby květu rostlin a sběru. S pomocí této příručky si můžeme bylinky kvalifikovaně sami vypěstovat a nasbírat a zařídit si tak vlastní domácí zelenou lékárnu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Léčivé rostliny pěstujeme - sbíráme - využíváme. Kapesní průvodce zelenou medicínou