Legenda bez legend

Kód: 7354001

Úplný název:

Legenda bez legend (Černý Vladimír, Kopečný Petr, Vašek František): Životní osudy armádního generála Vojtecha Borise Luži (1891 - 1944)

Autor a popis:

Černý Vladimír, Šimon Ryšavý, 126 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
92 Kč (125 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Osobnost generála Luži zasahuje do vývoje celého našeho odboje a studie řeší dilema - jak odboj zasáhl do života generála a jak se generálova osobnost podílela na formování naší rezistence. Brněnští historici se rozhodli zasáhnout do polemiky ucelenou monografií. Poslední léta otevřela polemiku, ve které se prosazují stanoviska, která zpochybňují smysl a hodnoty našeho národa.
PhDr. Vladimír Černý se chopil části, která pojednává o vývoji a osudech Vojtěcha Luži do roku 1939. Podal ucelený obraz o základních meznících Lužova života a vytvořil předpoklad pro pochopení osudových procesů v období nacistické okupace.
Ing. Petr Kopečný zpracoval charakteristiku reakce generála Luži na příchod nacistických okupantů, období před jeho vstupem do ilegality, činnost v odboji a vysvětlení tragického konce.
Na Kopečného studii navazuje historik JUDr. František Vašek. Na základě dlouholetého studia partyzánského hnutí a perzekuční činnosti gestapa se soustředil na 2.říjen 1944 a události, které následovaly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Legenda bez legend do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Legenda bez legend.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Legenda bez legend (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Legenda bez legend bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Legenda bez legend doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy