Legendy o Magorovi I.

Kód: 8737794

Úplný název:

Legendy o Magorovi I. (Cingroš Marian, Čuňas František Stárek, Cingroš Marian):

Autor a popis:

Cingroš Marian, Pulchra, 120 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
195 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Ivan Martin Jirous řečený Magor byl kultovní postavou české nonkonformní kultury, vůdčí figurou českého undergroundu, výtvarným teoretikem, spisovatelem, básníkem. Jeho nepřehlédnutelná postava čněla všude tam, kde se zjevila. Měl téměř vždy poslední slovo, vlastní osobitý názor.
František Stárek Čuňas, Jirousův dlouholetý přítel, a Marián Cingroš připravili ve své komiksové knize Legendy o Magorovi I. (autoři pracují již na dalších dílech) sérii tří komiksových příběhů, které o Magorovi kolují mezi známými v ústním podání. Jde o svěží, komické (někdy tragikomické) vyprávění, kde není hlavní hrdina líčen jako svérázný člověk, který se díky svému pojímání světa dostává do různých “zvláštních” situací a okolí na něj hledí přinejmenším s podivem. Autorská dvojice Stárek a Cingroš pak nechtěla ukázat pouze legendu Jirouse ve směšných situacích, ale podařilo se ji na pozadí jednotlivých příběhů přiblížit i absurdní společenskou situaci za komunistického režimu i po jeho pádu.

Komiksová kniha Legendy o Magorovi I. doplňuje literaturu samotného Jirouse i literaturu, která byla napsána o něm. Magorovské legendy zatím nikdo do knižní podoby nezpracoval a komiks je v tomto případě asi to nejlepší řešení, jak “jiného” Jirouse českému čtenáři představit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Legendy o Magorovi I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Legendy o Magorovi I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Legendy o Magorovi I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Legendy o Magorovi I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Legendy o Magorovi I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Legendy o Magorovi I.