Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů

Kód: 8804111

Úplný název:

Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů (Stehlík Eduard, Černý Karel, Chrást Radim): Tváře československé armády – 16 generálů-legionářů

Autor a popis:

Stehlík Eduard, Černý Karel, Chrást Radim, Nakladatelství Tváře, 132 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha mapuje životní osudy šestnácti bývalých legionářských velitelů (arm. gen. Jan SYROVÝ, div. gen. Václav KOPAL, arm. gen. Karel KUTLVAŠR, div. gen. Vladimír CHALUPA, gen. zdrav. Rudolf PELIKÁN, brig. gen. Karel URBÁNEK, div. gen. Silvestr BLÁHA, div. gen. Josef VÁŇA, brig. gen. Ondřej Jan MORAVEC, div. gen. Josef JANÁČEK, div. gen. Josef ZMEK, div. gen. Otakar ZAHÁLKA, div. gen. Mikuláš DOLEŽAL, gen. just. Josef ADAM, div. gen. Václav ŽDÍMAL, brig. gen. Bonifác KÁŇA), narozených na území dnešního Kraje Vysočina, kteří hodnost československého generála získali v letech první republiky. Najdete mezi nimi velitele bojových jednotek, zpravodajce, lékaře, právníky i vojenské pedagogy. Vedle popisu jejich osudů se seznámíte i s klíčovými okamžiky vzniku našich legií v Rusku, Francii a Itálii, stejně jako s významnými boji, jimiž jejich příslušníci prošli.

Své životy legionáři nenasazovali jen na frontách první světové války a krátce po ní, při obraně hranic mladé Československé republiky, ale významnou měrou se podíleli i na odboji proti německým okupantům za druhé světové války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Legionáři s lipovou ratolestí I. - Tváře československé armády 16 generálů-legionářů