Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů

Kód: 8804107

Úplný název:

Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů (Černý Karel, Seďa Antonín, Stehlík Eduard): Tváre ceskoslovenské armády - 16 generálu-legionáru

Autor a popis:

Černý Karel, Tváře, 192 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
226 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha mapuje životní osudy dalších šestnácti bývalých legionářských velitelů (arm. gen. Josef ŠNEJDÁREK, div. gen. František NOSÁL, arm. gen. Ludvík KREJČÍ, div. gen. Vladimír PŘIKRYL, arm. gen. Vojtěch Boris LUŽA, div. gen. Miloš ŽÁK, div. gen. Jiří HUDEČEK, div. gen. Josef KOUTŇÁK, div. gen. Alois MACHAČÍK, div. gen. Josef BERÁNEK, arm. gen. Sergěj Jan INGR, brig. gen. Vladimír KAJDOŠ, div. gen. Miroslav Tomáš MIKLÍK, gen. just. Jan STANĚK, arm. gen. Bohumil BOČEK, arm. gen. Šimon DRGÁČ).

Najdete mezi nimi velitele bojových jednotek, zpravodajce, techniky i vojenské pedagogy. Několik z nich zastávalo nejvyšší funkce v Hlavním štábu československé branné moci, byli členy vlád generála Syrového i exilové vlády v Londýně. Bojovali v srbských jednotkách, v československých legiích v Rusku ve Francii i v Itálii. Většina z nich se významným způsobem zapojila i do protinacistického odboje, a to jak na domácí frontě, tak i v zahraničí.

Vedle popisu jejich osudů v knize naleznete více než 200 fotografií a seznámíte se i s klíčovými okamžiky vzniku našich legií v Rusku, Francii a Itálii, stejně jako s významnými boji, jimiž českoslovenští legionáři prošli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Legionáři s lipovou ratolestí III. - Tváře československé armády - 16 generálů-legionářů