Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy?

Kód: 2105081

Úplný název:

Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy? (Belling Vojtěch):

Autor a popis:

Belling Vojtěch, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 211 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
169 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná publikace se věnuje problematice ospravedlnění existence politických systémů a v nich probíhajících rozhodovacích procesů v současné době. Rozebírá podrobně klasické koncepty legitimity moci, včetně jejich vztahu k pojmovému instrumentáriu moderního státu, jako je idea suverenity a reprezentace. Všímá si přitom především jejich relevance ve vztahu k současné podobě společenského a politického systému. Autor se tak dotýká krizových symptomů současné podoby demokratického rozhodování a neopomíjí ani problematiku tzv. demokratického deficitu či spíše deficitu demokratické legitimity přítomného jak ve státech, tak v nadnárodních institucích. Všechny tyto otázky jsou přitom doprovázeny důkladným kritickým rozborem současné odborné literatury. Na tomto základě autor dochází k některým na první pohled poněkud trpkým závěrům ohledně budoucnosti demokraticky fungujícího mocenského systému umožňujícího rozvoj společenské svobody, které však o to více vybízejí k zamyšlení nad tím, zda není potřeba podniknout vhodné revitalizační kroky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Legitimita moci v postmoderní době, Proč potřebuje EU členské státy?