Les a lidé - Motivace a inspirace

Kód: 7229380

Úplný název:

Les a lidé - Motivace a inspirace (Erich Václav): Motivace a inspirace

Autor a popis:

Erich Václav, PETRKLÍČ, 208 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Les od nepaměti inspiroval celou škálu umělců - hudebních skladatelů, spisovatelů - básníků i prozaiků, malířů a dalších tvůrců. O tom svědčí celá řada jejich děl, ve kterých se vyznávali z obdivu k lesu a jeho dřevinám - stromům a keřům.
Autor, povoláním lesník, se ve své tematicky ojedinělé publikaci snaží přiblížit čtenářům na 150 našich i světových umělců, kteří měli rádi les a přírodu - své motivační a inspirační zdroje.
Čtenář zde najde bohatou směs kapitol, jak básníci a prozaici velebili naše lesy, jak vznikaly hudební básně s lesní a vodní tematikou, kolik obrazů jim věnovali naši a světoví malíři.
Kniha obsahuje pozvánku na nevšední koncert lesní hudby bez orchestru i dirigenta. Čtenář se dozví, jak různě hraje les v mládí, dospívání i stáří; jak dřeviny, které hrají, jsou artefakty a zároveň i uměleckými hudebními nástroji.
Kniha obsahuje tzv. Komnatu hostů, do níž vstoupili vynikající a slavní umělci, autorovi vzácní přátelé. Do Komnaty hostů přispěli přímo i nepřímo Zdeněk Mahler, Václav Větvička, Jiří Grygar, Zdenka Lorencová, Martin Patřičný, Jiří Suchý, Ladislav Venyš, Vratislav Ebr, Miroslav Kučera a trio tvůrců překrásných televizních seriálů a knih o památných stromech Marie Hrušková, Jaroslav Turek a Bedřich Ludvík. Všichni hosté vzdali hold a úctu stromům, které se umějí dívat a s námi si povídat, dodávat energii - aniž něco od nás očekávají. Knihu doprovází přes 60 barevných obrázků předního fotografa lesa a dřevin ing. Václava Bažanta, Ph.D. Autoři dalších osmi fotografií jsou Erich Václav, Alexa Engelman a Pavel Machálek ml.
Les je učebnicí estetiky pro každého. A hlavně: les hraje krásně, i když je v něm ticho...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Les a lidé - Motivace a inspirace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Les a lidé - Motivace a inspirace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Les a lidé - Motivace a inspirace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Les a lidé - Motivace a inspirace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Les a lidé - Motivace a inspirace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Les a lidé - Motivace a inspirace