Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje

Kód: 7475072

Úplný název:

Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje (Anghaee Kasra):

Autor a popis:

Anghaee Kasra, Čas, 208 stran, jazyk - francouzština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha íránského spisovatele a básníka Kasry (Ali) Anghaeeho, muže s perskými kořeny, který však prožil značnou část života ve Švýcarsku, nás prostřednictvím nevšedních scén zavádí do jeho perské domoviny. Ve všech jeho příbězích a básních můžeme cítit ducha země, která nabízí mix rozmanitých a podivuhodných tradic a kultur. Avšak tato kniha není pouze o kultuře. Ve skutečnosti nás její autor zve do imaginárního světa, jehož brány mohou být otevřeny pouze klíčem nazvaným „literatura“. V jeho vyprávění se setkáme třeba s katem, jenž se snaží vykonávat svou práci co nejhumánněji, a naopak s muži, kteří zabíjejí ženy jen proto, že jim to nařídil kněz. Jména klasických perských básníků, jako byli Omar Chajjám či Džaláleddín Balchí Rúmí, jsou známa celému světu. Nyní máme příležitost seznámit se s pro nás exotickým „literárním vesmírem“ v jeho moderní podobě - a hned ve dvou jazycích, francouzštině a ruštině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Les mémoires de la pluie / Vospominanija o doždje