Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie

Kód: 2710198

Úplný název:

Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie (Kyncl Josef): Zajímavosti z dendrochronologie

Autor a popis:

Kyncl Josef, Grada, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
246 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.2.2018 dopoledne. 
 

Do letokruhů zapisuje příroda svou minulost. Ačkoliv se tomu nechce věřit, můžeme z nich z vyčíst spoustu informací. Dokládá nám to nesmírně zajímavá vědní disciplína - dendrochronologie. Před více než 100 lety byla původně založena jako pomocná věda pro astronomii a od té doby prodělala složitý vývoj s mnoha nečekanými zvraty. Dnes slouží jako významný datovací servis pro historiky, archeology, klimatology, pracovníky památkové péče a vulkanology.
Populárně-naučné dílo o určování stáří stromů a objektů z letokruhů potěší hloubavé lidi se zájmem o literaturu faktu, přírodu a historii. Autor vás krok po kroku naučí, co všechno lze z letokruhů vyčíst a jak se získané informace aplikují v praxi. S buldočí houževnatostí a vytrvalostí pátrá po starých stromech, srovnává jejich letokruhy se dřevem z historických staveb a mnohdy překvapivě odhaluje skutečnosti jinými přístupy nezjistitelné.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Letokruhy jako kalendář i záznamník - Zajímavosti z dendrochronologie