Lída Baarová - Krása je hřích

Kód: 8775435

Úplný název:

Lída Baarová - Krása je hřích (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Malý princ, 272 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
185 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikací Lída Baarová Krása je hřích se završuje volná trilogie románů, které pojednávaly o osudech významných českých hereček ve třicátých letech.

Knihy spojuje velké téma, tím tématem je odvaha jít si za svým, stát si na svém názoru bez ohledu na to, že společenská situace po nás žádá, abychom se chovali jinak. Jak Adina Mandlová, tak Nataša Gollová spolu s Lídou Baarovou byly po válce v roce 1945 označeny za kolaborantky. Je na každém člověku, aby posoudil, zda toto označení bylo na místě.

Všechny tři knihy ukazují herečky v jiném světle, než v jakém je například vnímali jejich současníci. Vladimír Přibský se snažil o objektivní zhodnocení jejich životní situace.

Publikace Lída Baarová nás zavádí do období, kdy je Československo ještě relativně samostatné a fungující. Jen v Německu a v Sudetech se zvyšují pronacistické tendence, které se ke konci knihy vyhrocují. Mladičká Lída Baarová působí jako herečka v Německu a svou krásou okouzlí říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse. To roztočí velký kolotoč intrik a problémů, které nakonec eskalují úprkem do Československa.

V poslední knize volné trilogie Vladimír Přibský umocňuje dusivost a tíživost předokupační atmosféry v Československu a poukazuje na hierarchické uspořádání v NSDAP, kde i ten největší nacistický pohlavár, byl ve skutečnosti nesmírně malý.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lída Baarová - Krása je hřích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lída Baarová - Krása je hřích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lída Baarová - Krása je hřích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lída Baarová - Krása je hřích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lída Baarová - Krása je hřích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Lída Baarová - Krása je hřích