Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání)

Kód: 8694628

Úplný název:

Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání) (Petříková Růžena):

Autor a popis:

Petříková Růžena, Profesional publishing, 216 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
231 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
 

Máme před sebou knížku, která je významným přínosem k české manažerské tvorbě. Je to záslužná práce. Obsahuje nejen přehled toho, co bylo ve světě na tomto úseku dosaženo, všechny moderní proudy světového managementu, ale také obsáhlé pasáže, které pojednávají o metodách řízení významného českého podnikatele Tomáše Bati. A z tohoto přehledu vyplývá, že se nemáme za co stydět. Ve srovnání se světem byla úroveň našeho managementu vysoká již téměř před sto lety a je moderní dodnes. Bohužel na to zapomínáme a příliš ochotně se klaníme módním – nikoliv moderním – cizím proudům, které přicházejí ze zahraničí a které velmi často nejsou příliš vhodné pro naše poměry. Zejména proto, že jsou nekriticky přijímány jako univerzální lék na všechny současné neduhy českého podnikání. Významné je také to, že je zdůrazňován význam člověka v managamentu – ostatně to má kniha v názvu – v řízení, vedení a práci manuálních pracovníků. Velké pasáže jsou také věnovány morálním postojům podnikatele. Etice, významu a vytváření podnikové kultury a všemu tomu, co nesouvisí přímo s technikou výroby a řízení. Protože technické parametry je možno s velkou pravděpodobností správně vypočítat, ale „měkké“ faktory vypočítat nelze. Duševní, citové postoje se vypočítat nedají a záleží na úrovni a vlohách každého řídícího pracovníka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Lidé v procesech řízení (multikulturní dimenze podnikání)