Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla

Kód: 8731004

Úplný název:

Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla (Novák Pavel):

Autor a popis:

Novák Pavel, Akropolis, 340 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
234 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Výbor z díla doc. Pavla Nováka (1932-2007) představuje vůbec první samostatné vydání vědeckých příspěvků českého jazykovědce - obecného lingvisty, bohemisty a albanisty, který spojil své odborné působení především s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy. Jeho podnětné myšlenky stále otevírají cesty k netriviálnímu uvažování o jazyce a jazykovědě, avšak dnes jsou čtenářům spíše neznámé, protože jsou rozesety po různých časopisech a sbornících nebo zůstaly ukryty v těžko dostupných výzkumných zprávách. Hlavním cílem knihy je tak umožnit současnému a budoucímu českému jazykovědnému publiku poznávat osobitý naturel lingvistického myšlení Pavla Nováka. Výbor je koncipován jako průřezový, editoři J. Křivan, J. Januška a J. Chromý do něj vybrali texty z různých tematických oblastí (metodologie lingvistiky, jazykový význam, pády, teorie syntaxe, dějiny novodobé české jazykovědy, popularizační články o jazyce aj.), s důrazem na ty příspěvky, které stále vynikají svojí aktuálností. Kniha je uvedena studiemi doc. Z. Starého, prof. J. Kořenského, prof. P. Sgalla a průvodním komentářem hlavního editora J. Křivana. Součástí výboru je rovněž Novákův životopis a nově sestavená bibliografie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Lingvistika a jazyková realita / Výbor z díla