Literární a knižní kultura v digitálním věku

Kód: 8789549

Úplný název:

Literární a knižní kultura v digitálním věku (Pořízková Lenka, Navrátilová Martina):

Autor a popis:

Pořízková Lenka, Navrátilová Martina, UP OLOMOUC, 178 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha vznikla z podnětu mezinárodní interdisciplinární konference věnované digitální literatuře a jejímu publikování, jež se konala v dubnu 2015. Pro účely knižního vydání byly jednotlivé příspěvky rozpracovány či přepracovány do 18 kapitol, které ve 4 oddílech doplněných úvahovým apendixem shrnují aktuální poznatky v dané oblasti. Počáteční oddíl knihy – Literatura a digitalita – se zabývá některými obecnými otázkami remediace mezi tištěnou a digitální knižní sférou. Jednotlivé kapitoly spojuje převážně recepční hledisko, tedy zvažování problematiky „odlišného čtení“ digitálních textů, případně problematiky jejich čtenářské akceptace. Oddíl Digitalita a performativita sdružuje kapitoly zaměřené na konkrétní specifické varianty digitální literatury a na jejich performativní základ. V části na zvané Digitalizace literatury jsou soustředěny tři příspěvky založené na konkrétní zkušenosti s přípravou digitální edice textů. Sekce Knižní trh v digitálním věku obsahuje stať obecnějšího rázu nazvanou Publikování knih v čase manažerské logiky: poznámky k současnému českému nakladatelskému poli, na niž navazuje dílčí studie Česká nakladatelství knih pro děti a mládež v digitálním věku. Publikaci uzavírá stručný, úvahově pojatý apendix prezentující grafické a technologické vize tří osobností působících v knižní praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Literární a knižní kultura v digitálním věku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Literární a knižní kultura v digitálním věku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Literární a knižní kultura v digitálním věku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Literární a knižní kultura v digitálním věku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Literární a knižní kultura v digitálním věku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literární a knižní kultura v digitálním věku