Literární studie a stati II

Kód: 7308536

Úplný název:

Literární studie a stati II (Fischer Otokar): Otokar Fischer

Autor a popis:

Fischer Otokar, Filozofická fakulta UK v Praze, 642 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
325 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nejvýznamnější představitel české germanistiky v období před druhou světovou válkou Otokar Fischer (1883-1938) se rovněž podstatně zapsal do dějin literárněvědné bohemistiky a oboru propojujícího zájmy obou filologií, germanobohemistiky, výraznou pozornost věnoval otázkám teatrologickým. Během pětatřicetileté odborné kariéry zveřejnil bezmála tři tisíce příspěvků ve vědeckých publikacích, sbornících, časopisech i v denním tisku, psaných kromě češtiny též v němčině a francouzštině. Pro přítomný výbor jich editor vybral 165 a seřadil je do sedmi oddílů ve dvou svazcích.
Sv. 2: Práce germanistické přinášejí kromě goethovských, nietzschovských, wedekindovských či krausovských pojednání též jednu z prvních Fischerových studií, o H. W. Gerstenbergovi jako literárním kritikovi a recenzentovi Hamburgische Neue Zeitung; studie a stati o ostatních literaturách, práce komparativní a články o překladech se v sedmatřiceti textech věnují např. dílům Marlowovým, Shakespearovým, Nietzschovým, Strindbergovým nebo vztahům mezi literární látkou anglickou a francouzskou, německou a anglickou, českou a německou apod.
Studie k otázkám formy pojednávají o specifice volného verše, charakteru českého rýmu a přízvuku nebo o podobě Kollárova sonetu či Březinova rýmu. Do následujícího oddílu, Literární publicistika, jsou vybrány osobněji laděné články či vzpomínky, stati, které se zabývají spisovatelskými biografiemi či situací v Německu po nacistickém převratu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Literární studie a stati II do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Literární studie a stati II.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Literární studie a stati II (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Literární studie a stati II bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Literární studie a stati II doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie

 
Knihkupectví / Literární studie a stati II