Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou

Kód: 7331172

Úplný název:

Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou (Marušák Radek):

Autor a popis:

Marušák Radek, Akademie múzických umění, 196 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
168 Kč (228 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je určená především pro výuku dramatické výchovy případně literatury, kdy se při práci s uměleckým textem využívá divadelních prostředků. Autor ukazuje čtenářům - zejména učitelům a studentům dramatické výchovy - cestu k hlubšímu zažití a pochopení témat, jež určitý příběh přináší. V úvodních kapitolách je čtenář seznámen s pedagogickými i literárněvědnými východisky knihy. V další části jsou čtenáři přehledně představeny jednotlivé etapy přípravy lekce: od volby cíle a vhodného textu přes průzkum různých rovin textu a tvorby příběhu pro lekci až ke komponování lekce a tvorbě scénáře. Speciální pozornost autor věnuje metodice rolové hry - a to jak hře, do níž vstupují účastníci dramatických lekcí (žáci, studenti), tak učitelově hře v roli. V závěrečné části může čtenář získat inspiraci v konkrétních scénářích lekcí, které autor realizoval s věkově různými skupinami účastníků - od dětí mladšího školního věku po středoškolské a vysokoškolské studenty. Podrobně jsou tu popsány tyto lekce: Perníková chaloupka (předloha: pohádka B. Němcové), Malá lombardská hlídka (předloha: jedna kapitola z knihy E. De Amicis Srdce), Útěk (předloha: úryvek z knihy O. Hofmana), Ovčák Jíra (předloha: pohádka ze sbírky Český rok), Urašima (inspirace: různé verze japonské pohádky), Celé léto v jediném dni (předloha: povídka R. Bradburyho) a Antigoné (předloha: Sofoklovo drama).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice

 
Knihkupectví / Učebnice / Literatura v akci. Metody dramatické výchovy při práci s uměleckou literaturou