Lokální funkce kultury II

Kód: 7308584

Úplný název:

Lokální funkce kultury II (Opletalová Lenka, kol.): Analýza a evaluace kulturních služeb

Autor a popis:

Opletalová Lenka, Filozofická fakulta UK v Praze, 150 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
109 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace je druhým ze tří plánovaných výstupů projektu Vytvoření a ověření systému evaluace veřejných kulturních služeb Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI).

Záměrem projektu je navrhnout a v praxi ověřit systém, spočívající v sadě nástrojů a postupů zjišťování a vyhodnocování přínosů podpory kulturních aktivit pro města a jejich obyvatele. Hlavním tématem publikace je analýza a evaluace veřejných kulturních služeb. Jejím cílem je poskytnout lidem, kteří se o tuto problematiku zajímají, ucelený přehled nejdůležitějších výsledků případových studiích prováděných ve třech městech, v Českém Krumlově, v Blatné a ve Velkém Meziříčí.

Publikace se zabývá třemi problémovými okruhy: za prvé, problematikou stavu a možností zlepšování kulturních služeb, za druhé problematikou kulturního potenciálu a jeho využívání a za třetí problematikou rozhodování o podpoře kultury a role, kterou v něm hrají očekávané přínosy. Přestože publikace obsahuje především výsledky týkající se tří uvedených měst, může být zajímavá pro všechny, kteří se zabývají kulturou i v jiných městech, a také pro odbornou veřejnost. Jednak proto, že získané poznatky reprezentují univerzální vzorce postojů i praktického chování aktérů kulturních služeb rozšířené v celé České republice. A jednak proto, že názorně ukazují, jaké informace o kulturních službách lze získávat a jak je využívat při rozhodování o jejich podpoře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lokální funkce kultury II do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lokální funkce kultury II.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lokální funkce kultury II (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lokální funkce kultury II bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lokální funkce kultury II doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Lokální funkce kultury II