Lomcování slovy

Kód: 8637045

Úplný název:

Lomcování slovy (Štolba Jan, Majcherová Jana):

Autor a popis:

Štolba Jan, Cherm, 552 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Kritické články navazují na Nedopadající džbán, za který autor obdržel Cenu F. X. Šaldy. Týkají se více než 52 básnických knih a obsahují oddíl o české próze. V závěru je svazek doplněn 17 úvahovými útvary o české literatuře a kultuře.

I . Poezie

Neschůdný oblak, nezdolný básník (Josef Kostohryz) Myl jsem si jen ruce (Oldřich Mikulášek)Kraj mateřštiny mé, oplzle sametové (Karel Brušák) To, co nehledám (Emil Juliš) Andělé v tanci venčí psy (František Listopad) Kniha plná mlhy (Bohumila Grögerová) Báseň o koni (Karel Šiktanc) Mlčení tak strašné, že se probouzím (Zbyněk Hejda) Evidentní kuplety Jiřího Suchého (Jiří Suchý) Tisíc zarputilých podob (Josef Hrubý) Jaké to je být cizí na zemi (Viola Fischerová) Průsečík závažnosti a zředění (Viola Fischerová) Některé vrcholy (Jiří Gold) A už zas prší (Ivan Schneedorfer) Vzácný barbar odjinud (Jan Novák) Děti k stáru ztrácejí paměť (Jiří Janatka) Vteřinový hotel Stanislava Dvorského (Stanislav Dvorský) Pěšky k sobě samému (Petr Král) Z dopisu (Petr Král) Copak je, k čertu, nevidíme? (Zeno Kaprál) Paralelní žáry Vladimíra Binara (Vladimír Binar) Půvab onikání v pralesích (Prokop Voskovec) Už nevím, co byla žengle (Michal Novotný) Je to jak to je (Ivan M. Jirous) Napsal jsem si cibule (Ivan M. Jirous) Polemika s Májem? Polemika s Čanem (Čan) Čanův návrat k tanci (Čan) A marně hledat vchod (Jiří Rulf) To neuhasitelné (Jan Suk) Sám sobě nepřítelem (Slavomír Kudláček) Tak nevím (Jan Placák) Bloudivý nerv zpívá tiše (Petr Hrbáč) Poslouchej noční déšť (Pavel Kolmačka) Umění umět (Sylva Fischerová) Trajekt (Petr Hruška) Ať žije Ewald Murrer! (Ewald Murrer) O tymškoda dřysat (Petr Motýl) Mé vše, mé nic (Pavel Petr) Minium čili suřík (Vít Janota) Lomcování slovy, těly, obrazy (Martin Langer) Dávný imperativ (Josef Straka) Plátno opatrně protržené (Jaromír Typlt) Okupace neposkvrněného papíru (Daniel Hradecký) Připadám si jako občan těžítka (Jakub Grombíř) V rameni kus křídla (Milan Děžinský) Důvody k psaní poezie (Jan Brabec, Viktor Špaček) O čem mlčí Mločí mapa? (Ladislav Puršl) Na sever od šílenství, jižně od bezbřehosti (Miroslav Fišmeister) Zahrada až moc poetická (Ladislav Zedník) Výzkumy jednoho básníka (Jakub Řehák) Tančit se zrcadlem (Ondřej Macura) Rozptylovat se apokryfem (Ondřej Macura) Jako když bičem práská (Eva Košins) Klamné spoje a struna k rozeznění (Jonáš Hájek)

II . Próza

Hra na výdrž (Ludvík Vaculík) Život je želé (Roman Erben) Arabesky z babyboxu (Oldřich Janota) Povídky z přístavu (Lubomír Martínek) Lynkeus napíná svaly (Lubomír Martínek) Tak jak: je banalita banální? (Jiří Sádlo) Taneční hodiny reloaded (Ivo Harák) Realistický román? (Tomáš Zmeškal) Claro, mluvte, mluvte! (Catherine Ébert-Zeminová) Pršelo často a smutně…(Petr Maděra) Momentková próza (Stanislav Beran) Voněla jsem sama sebou (Jakuba Katalpa) Pro jedno kvítí slunce nesvítí (Kateřina Kováčová)

III . Literární zápisník

Literární zápisník I-XXXVII

IV. Stati a glosy o poezii

Právo prvotiny Jak zůstat věrný svému hladu Každý se bojí hanby tam, kde o hanbu vlastně nejde Mysli na popel, protože jímjsi Poezie očima brutální svobody Sprosté slunce Zdravím a vyju s sebou Ententýky dva špalíky Rozmarné řevy české poezie Otázky nad Nesoustavnými poznámkami Jiřího Trávníčka O tomtéž? Moc ne Milost, která nechce vracet rány V kostele se podíváte na holku Ještě vidím toho zvláštního člověka před sebou

V. Eseje

Vřísknutí děcka, hlava manekýna Nepřítomné město Zvuky a ticha Slova, slova.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lomcování slovy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lomcování slovy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lomcování slovy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lomcování slovy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lomcování slovy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé