Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ)

Kód: 8678120

Úplný název:

Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) (Fišera Zdeněk): a zemští škudci Království ceského a jejich sídla

Autor a popis:

Fišera Zdeněk, Agentura Pankrác, 248 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého není pouze soupisem známých a méně známých skutečností o středověkých lupičích číhajících v lesních průsmycích na kupecké karavany. Autor předkládá čtenáři po několikaletém bádání v knihovnách, archivech, matrikách a dobových pramenech faktografickou publikaci s uceleným souborem šlechticů, kteří se dostali vzhledem ke své loupeživé činnosti do rozporu se zákonem. V úvodní části najdeme důkladnější rozbor týkající se loupeživých rytířů a zemských škůdců, mezi kterými byly značné rozdíly. Loupeživý rytíř byl šlechtic, který podnikal přepady a loupeže. Zemský škůdce byl v podstatě rušitel vyhlášeného zemského míru a v mnoha případech odbojník. Hlavní část knihy ve více než sto samostatných krátkých medailonech hovoří o jednotlivých osobách z řad vyšší i nižší šlechty včetně těch, kteří sice urozeného původu nebyly, ale mnohdy loupeživé družiny vedly. V řadě kapitol se jedná o dvojice, případně více členů jednoho rodu. Závěrečné kapitoly pojednávají o známých postavách jen zlomkovitě, jelikož nejsou nijak historicky doloženy, ale existovat mohly. Pro úplnost je připomenuto i několik loupeživých rytířů zahraničních. Publikace je doplněna fotografiemi a perokresbami hradů, hrádků a tvrzí, na kterých tito lapkové působili a u téměř každé kapitoly najdeme i jejich rodové erby. Kniha je zakončena rejstříkem odborných výrazů, anglickým resumé a výčtem použitých pramenů a literatury.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Loupeživí rytíři a zemští škůdci Království českého a jejich sídla (ČJ, AJ)