Lucemburkové - Rozděl a panuj

Kód: 7244403

Úplný název:

Lucemburkové - Rozděl a panuj (Vaňková Ludmila):

Autor a popis:

Vaňková Ludmila, Šulc-Švarc, 448 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
376 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.1.2018 dopoledne. 
 

Historická kronika o osudech mladých lucemburských králů Václava a Zikmunda a jejich bratra Jana. Třetí generace Lucemburků v Čechách měla po smrti císaře Karla před sebou skvělou budoucnost pánů světa, i když jejich křesťanská říše se stále častěji dostávala do vnitřního i vnějšího ohrožení. Každý z královských bratrů měl svůj významný úkol: Od Václava se očekávalo, že urovná poměry v říši a císařskou korunovací podpoří římského papeže, Zikmund měl zadržet osmanské Turky na Balkáně, ohrožující jeho Uherské království, a Jan Zhořelecký se snažil napravit nepřátelství mezi českými pány a králem. Dosáhnout cíle bylo pro všechny tři spojeno s ohrožením vlastního života a teprve další události prověří, kdo z nich je více hoden císařského otce, kdo je jeho dědic doopravdy.
+ dárek Slavné historky Zbojnické – 6 DVD Kompletní TV seriál
Tento NÁRODNÍ POKLAD by neměl chybět v žádné sbírce českých filmů. Šest epizod mikrokomedií, které nám s nadsázkou představují mýty a legendy, vytvořené o zbojnickém řemesle v 19. století, dodnes baví všechny české diváky. V hlavních i vedlejších rolích se nám představí samí velcí herci. Zmiňme alespoň slavnou trojici z Divadla na Zábradlí – Jíří Bartoška, Karel Heřmánek a Ladislav Mrkvička. Navíc v roli glosátora dobových událostí úžasný Miloš Kopecký. Seriál Hynka Bočana je plný loupežníků, vrahů a zbojníků. Ať už jsou historky pravdivé nebo trošku přikrášlené, už léta přinášejí radost televizním divákům a divačkám. Převeliká škoda, že se nenatočilo více dílů. Náš kraj měl mnoho podobných loupežnických dobrodruhů.
  
  
V roli zbojníků se můžete těšit na Ivana Vyskočila coby Jana Jiřího Grassela. Ten tohoto grázla ztrvárnil tak, abychom ho mohli jak nesnášet, tak mu bezmezně fandit. Radoslav Brzobohatý v roli Václava Babinského opět zazářil. Životem zkroušený zbojník, který má svá nejlepší léta za sebou, ale přesto se o něm tradují mnohá vyprávění a zpívají rozverné kramářské písně. Pavlovi Zedníčkovi postava maďarského zbojníka Róži Šándora vysloveně sedla. V roli Schinderhannese se objeví Miroslav Vladyka. Hraje arogantního rváče, který se dokáže chovat jako generál. Takový, který ve svých vojácích vyvolává bezmeznou důvěru. Jako poslední se nám v seriálu představí Vladimír Dlouhý coby Trestanec Salvador. Této postavy je divákům asi nejvíce líto, protože je to takový sympaťák.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lucemburkové - Rozděl a panuj do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lucemburkové - Rozděl a panuj.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lucemburkové - Rozděl a panuj (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lucemburkové - Rozděl a panuj bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lucemburkové - Rozděl a panuj doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány