Lvi Lucemburští

Kód: 74130820

Úplný název:

Lvi Lucemburští (Galeta Jan):

Autor a popis:

Galeta Jan, Zoner Press, 176 stran, jazyk - 19, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
132 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
 

Historický román s prvky fantasy, jehož autorem je jeden z tvůrců Asterionu, Jan "Čenis" Galeta, zavede čtenáře do středověku, kde proti sobě stojí dva nesmiřitelní nepřátelé – Jošt a Prokop z rodu Lucemburků.

Osudy prostého vojáka Ondřeje a vladyky Jakuba Štěněte z Bělin se proplétají a uzlují v místě tajemného jihomoravského rybníka. Oba muži si razí cestu složitým světem na přelomu 14. a 15. století. Morava je zmítána neustálými válkami mezi markraběcími bratry Joštem a Prokopem a jejich bratranci, královskými sourozenci Zikmundem a Václavem. Tito lvi z rodu Lucemburků si nemohou přijít na jméno a kují proti sobě jednu pikli za druhou, spojenectví mezi nimi se neustále mění a Jakub, Ondřej i další poddaní slouží vznešeným panovníkům coby pěšáci na šachovnici.

Navíc se do všeho míchají i síly, které dnes nazýváme nadpřirozené, ačkoliv pro středověkého člověka byly každodenní realitou. Historický román s nezanedbatelnými prvky fantastiky sleduje životní peripetie smyšlených i historicky skutečných Moravanů pozdního středověku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Lvi Lucemburští do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Lvi Lucemburští.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Lvi Lucemburští (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Lvi Lucemburští bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Lvi Lucemburští doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány