Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV.

Kód: 2490986

Úplný název:

Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV. (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Ikar, 208 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
167 Kč (209 Kč)
  / ks  
koupit
 

Alžběta Pomořanská byla čtvrtou ženou Karla IV. O tom, jak ji viděl sám český král a římský císař, vypráví tato kniha. Děj se odehrává v roce 1368, kdy byla Alžběta korunována v Římě císařovnou. Královna Alžběta nejenže vynikala mimořádnou silou svých paží, ale byla to i žena velmi energická. Putování císařsko-královského páru do svatého města Říma bylo poznamenáno četnými protivenstvími a Alžběta se nejednou ocitla v situaci, kdy musela rozhodovat za svého nemocného manžela. Svými ráznými kroky se významně zasloužila o zdar této dobrodružné cesty.
Svou oddanost a lásku k muži o jednatřicet let staršímu prokazovala i později, zejména na sklonku jara 1371, kdy Karel IV. onemocněl horečnatou chorobou neznámého původu...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Historické romány / Má čtvrtá žena Alžběta - Neznámé kapitoly ze životopisu Karla IV.