Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku

Kód: 7485098

Úplný název:

Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku (Michálek Ondřej): Grafické techniky a technologie tisku

Autor a popis:

Michálek Ondřej, Barrister & Principal, 276 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
566 Kč (787 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Kniha Magie otisku provází čtenáře od počátků reprodukce obrazu tiskem až do současnosti. Na této cestě staletími se před pozorovatelem postupně vynořují nové a nové reprodukční techniky. Staré zanikají či se větví do sítě odnoží, kde některé z těchto větví končí jako slepé a postupně zapomínané nebo přežívají jen v ateliérech nadšenců. Jiné se naopak rozbíhají do šíře. Četbou nás provázejí další a další generace umělců, rytců a tiskařů, jejichž dílo ilustrují specifika té či oné technologie.

Autor si za jeden z cílů stanovil propojení světa umění se světem technickým. Nenalezneme zde tedy jen reprodukce uměleckých děl spolu s odkazy na jejich tvůrce a okolnosti vzniku, ale i technologický popis reprodukční techniky, jež byla použita. A to vše čtivou formou s vyvážením mezi oběma těmito vzdálenými, ale přece jen blízkými světy. Pečlivý a důsledný výběr obrazového materiálu zajišťuje výbornou ilustraci textu. Pro dokreslení širších souvislostí autor staví do kontrastu čistě umělecké využití tiskových technik i jejich průmyslové aplikace.

Publikace Magie otisku není díky své komplexnosti určena jen odborné veřejnosti, ale má co nabídnout i studentům uměleckých, umělecko-průmyslových a technických oborů. V neposlední řadě kniha míří i k těm, kteří se i bez předchozí znalosti reálií zatouží vydat po stopách magie otisku, jež za sebou zanechává jeden z nejvýznamnějších vynálezů lidských dějin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Magie otisku - Grafické techniky a technologie tisku