Makroekonomie v praxi

Kód: 7357560

Úplný název:

Makroekonomie v praxi (Maitah Mansoor):

Autor a popis:

Maitah Mansoor, Wolters Kluwer, 196 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
200 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Makroekonomie v praxi slouží jako souhrnný podklad k praktikování základů makroekonomických teorií a prognóz. Jsou zde uvedeny praktické příklady, metody a způsoby výpočtů, což je nutným předpokladem k úspěšnému zachycení problematiky a pochopení základů makroekonomické teorie.

Obsah této knihy nezahrnuje veškerou tématiku ani nezahrnuje všechny pohledy ekonomických teorií. Samotný text knihy je rozčleněn do dvanácti kapitol s velmi obdobnou a symetrickou strukturou. Jednotlivé kapitoly vždy obsahují definice základních pojmů, písemné otázky, testové otázky a pravdivé-nepravdivé výroky. V závěru každé kapitoly se nachází správná řešení ke všem otázkám. Nedílnou součástí této knihy jsou přílohy vysvětlující základní vztahy mezi makroekonomickými veličinami. Při vypracování této knihy autor vycházel ze spojení syntézy ekonomické teorie s praktickou aplikací - řešenou formou příkladů z dané problematiky. Metodikami zpracování této knihy jsou především deskripce a analýza. Během zkoumání ekonomických jevů v této knize byly z metod použity především: pozorování, analýza a syntéza, indukce a dedukce, komparace a abstrakce.

Tato kniha je určena studentům kurzů makroekonomie, resp. předmětů ekonomie na vysokých školách. Publikace je zároveň určena učitelům, pracovníkům v bankovní sféře a ekonomům v ostatních ekonomických odvětvích.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Makroekonomie v praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Makroekonomie v praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Makroekonomie v praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Makroekonomie v praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Makroekonomie v praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika