Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ

Kód: 2660803

Úplný název:

Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ (Budínová Irena):

Autor a popis:

Budínová Irena, EDIKA, 40 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
102 Kč (139 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Jak na problémy s počítáním se zlomky? Jak pomoci dítěti, které např. neustále chybuje při sčítání zlomků a součet čitatelů lomí součtem jmenovatelů zlomků? Jak vysvětlit dělení zlomků? Jaký je vztah mezi zlomky, desetinnými čísly a racionálními čísly? Na tyto otázky dává odpověď druhý díl publikace „Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím“. Postupně a názorně jsou vysvětlovány procesy krácení a rozšiřování zlomků, v metodických řadách pak operace sčítání, odčítání, násobení a dělení zlomků. Učivo je procvičováno na příkladech i slovních úlohách. Hravou a příjemnou formou přispívá publikace k tomu, aby se děti mohly zbavit problémů při počítání se zlomky a při pochopení tohoto důležitého učiva. Pokud se dětem podaří zvládnout učivo o zlomcích, nemusí mít v budoucnu problémy při úpravách algebraických výrazů, ale i s rovnicemi a v dalším matematickém učivu, jako je např. kombinatorika nebo pravděpodobnost.

RNDr. Růžena Blažková, CSc. Katedra matematiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Mgr. Irena Budínová, Ph.D.: Působí na katedře matematiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, kde vyučuje některé matematické disciplíny a také didaktiku matematiky. Dlouhodobě se zabývá Montessori pedagogikou a výukou matematiky zážitkovou metodou. Orientuje se na práci s matematicky nadanými žáky, ale také se snaží hledat cesty k matematice pro ty žáky, kteří jsou přesvědčeni, že na ni „nemají buňky“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro ZŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro ZŠ / Mami, tati, já těm zlomkům nerozumím - 2. stupeň ZŠ