Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé

Kód: 7405369

Úplný název:

Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé (Brodinová Hana): Jak vnímat prirozeným zpusobem deti i dospelé

Autor a popis:

Brodinová Hana, Hana Brodinová, 124 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
285 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Kniha je psána očima dítěte, je nabídkou jak přistupovat k dětem, k sobě i ostatním, abychom uviděli přirozenou podstatu člověka a to nejlepší v něm.
Je určena dětem, rodičům, prarodičům, učitelům, dospělým, školám všech stupňů, poradnám… všem, kteří mají zájem navrátit se k přirozenému příjemnému způsobu života, ke svým kořenům.
Celá kniha je konzultovaná s paní doktorkou Tempírovou v Rodinné poradně v Ústí nad Orlicí.
Vyjadřuje hravost, spontánnost, přirozenost, dynamiku, plynutí v životě, radost i klid, vyváženost a harmonií.

Kniha zpracovává komunikaci od početí až po dospělost, odpoutání se od původní rodiny v dobrém slova smyslu.
První kapitola nastiňuje přípravu na založení rodiny a příchod dítěte do rodiny a jak s dítětem jednat v duchu přirozenosti. Tuto myšlenku nastiňují i v obrázcích.
Druhá kapitola zelená obsahuje výchovné momenty, zkušenosti, které rozvíjejí člověka ve všech jeho oblastech a rovinách. Uvědomění si, že i děti jsou naši učitelé. Směřuje k uvědomění si, že člověk je pouhopouhá součást přírody a měl by se k ní i k sobě s láskou a pokorou chovat. Obrázky se zaměřují na krásu kolem nás v maličkostech i v celku, přírodu živou i neživou, že i zvířata mají svá společenství a rodiny.
Třetí kapitola nastiňuje okrajově sexuální výchovu jako přirozenou součást života. Obrázky znázorňují propojení všeho kolem nás - zvířat, lidí různého pohlaví, přírody.
Modrá kapitola je ústřední o přirozené komunikaci, kdy si dospělí mají uvědomit stále přetrvávající autoritativní, nadřazený způsob komunikace s dětmi verbální i neverbální. Má je vést k uvědomění si následků při takovém dlouhodobě trvajícím způsobu komunikace s dětmi, mezi sebou navzájem. Opět podbarveno fotografiemi, kresbami dětí.
Fialová kapitola shrnuje uvědomění si jaká je přirozenost života - radost, klid, láska, přirozenost, tempo, živočišnost, spontánnost Uvědomění si, co dítě potřebuje pro dobrý start do života, co je pro něho důležité, přínosné. Je to kapitola o uvědomění si velkorysosti vyzrálého dospělého rodiče, koloběhu života v jeho podstatě, zákonitostech.
Grafickým zpracováním má zaujmou malé i velké děti, dospělé bez rozdílu věku. Barvy kapitol - červenorůžová - láska, srdce, modrá - komunikace, zelená – spojení s přírodou, oranžová - jemnost, citlivost, pochopení, fialová - dozrání
Kniha má podpořit přirozenost člověka, vztahy v rodině, zdraví, příjemnou komunikaci mimoslovní i slovní v rodině, mezi lidmi. Naučit se vnímat a přijmou své pocity mluvit o nich. Podpořit spontánní přirozenou tvořivost člověka.
V knize je prostor pro tvoření dle fantazie dětí i rodičů, náměty k možnému společnému povídání. Kapitoly obsahují úryvky z knih, doporučenou četbu k danému tématu, citáty a zamyšlení moudrých lidí.

Pro dobrou manipulaci s knihou a její trvanlivost je zvolena kroužková vazba a silnější listy.

Kniha je základem projektu Bílá oáza. Záměrem projektu je pomoci, co nejvíce lidem znovu si vzpomenout a navrátit se k přirozené komunikaci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dítě a rodina

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Dítě a rodina / Mami, tati, jak si spolu povídáme - Jak vnímat přirozeným způsobem děti i dospělé