Manuál japonského laku

Kód: 8798902

Úplný název:

Manuál japonského laku (Čumlivská Anna):

Autor a popis:

Čumlivská Anna, UMPRUM, 308 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
133 Kč (180 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Manuál japonského laku popisuje postupy a varianty technologie japonského laku uruši, japonské varianty tradičního řemesla Východní a Jihovýchodní Asie. Přestože se v českých sbírkách nachází nezanedbatelné množství lakových předmětů, je u nás japonský lak stále ještě poměrně neznámý.

Kniha je úvodem do jeho problematiky a shrnuje typy jednotlivých technik a dekorací i konkrétní popisy postupů výroby s přihlédnutím k možnostem jejich realizace ve středoevropských podmínkách.
Uruši je přírodní pryskyřicí používanou v Japonsku po mnoho tisíciletí k povrchové úpravě různých materiálů, nejčastěji dřeva. Povrch lakového předmětu tvořený mnoha broušenými vrstvami vytvrzené pryskyřice je často upravován do vysokého lesku či bohatě zdoben zlatem či perletí. Manuál popisuje nejen tyto v Evropě oblíbené dekorační techniky, které často pokrývají povrch exportních lakových předmětů, ale shrnuje i ostatní běžné postupy používané tradičně například při výrobě užitných předmětů.

Kniha je dělena do tří částí, v první jsou představeny nástroje a materiály používané při výrobě lakových předmětů, střední část pak tvoří podrobný popis postupu základní lakové techniky s podkladovými vrstvami honkatadži a úpravy laku do vysokého lesku. Třetí část knihy je věnována typům dekorací japonských lakových předmětů od zlaté či stříbrné dekorace makie a vykládání perletí až po rozličné barevné dekorace kawarinuri.

S předmluvou Filipa Suchomela. Grafika Jan Čumlivski.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Manuál japonského laku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Manuál japonského laku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Manuál japonského laku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Manuál japonského laku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Manuál japonského laku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Manuál japonského laku