Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

Kód: 7491708

Úplný název:

Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl (kol.): Atlas sveta, jaký svet ješte nevidel

Autor a popis:

Mizielińští Aleksandra a Daniel, Host, 110 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
343 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Velkoformátový atlas světa Mapy polských grafiků a ilustrátorů Aleksandry a Daniela Mizielińských, který se stal globálním bestsellerem a získal řadu mezinárodních ocenění, vychází v češtině 19. září v nakladatelství Host.

Originální ilustrovaný průvodce na cestu kolem světa (nejen) pro dětské čtenáře zahrnuje 6 kontinentů, 42 zemí, 4000 obrázků a dvě nová písma, která si dvojice grafických designérů a typografů sama navrhla. Mapy dosud vyšly ve 23 jazycích v celkovém nákladu více než 2,5 milionu výtisků. „Mapy neukazují jen hranice, města, řeky a hory, ale také historické a kulturní památky, významné osobnosti, typická zvířata a rostliny, způsoby trávení volného času a spoustu dalších zajímavostí,“ říká jeden z tvůrců Daniel Mizieliński.

Manželská dvojice oceněná prestižní cenou Bologna Ragazzi Award na knize pracovala tři roky a u každého zahraničního vydání sama dohlíží na zpracování i tisk, navíc každý jednotlivý název státu ručně přepisuje do daného jazyka. „Autoři jsou v přístupu k dalším vydáním knihy opravdu velice pečliví, každý náš návrh jsme s nimi diskutovali, veškeré změny a úpravy prováděli oni. Byl to velice náročný projekt, práce na tvorbě Map trvala zhruba rok. Ale výsledek opravdu stojí za to,“ svěřila se koordinátorka projektu a vedoucí redaktorka knih pro děti a mládež Eva Sedláčková.

České vydání Map se oproti předchozím verzím může pochlubit dvěma zvláštnostmi — jako jediné obsahuje mapu Slovenska, kterou autoři nakreslili speciálně pro českou edici, a Česká republika dostala oproti původní verzi několik obrázků navíc! „Nechali jsme doplnit například Punkevní jeskyně, vilu Tugendhat nebo sochu Radegasta na Radhošti,“ upřesnila Sedláčková.

A na závěr dodává: „I my jsme propadli kouzlu Map. Chvála rozmanitosti, pestrá mozaika kultur, nádherná vizuální stránka — v téhle knize je prostě něco univerzálního, co dokáže oslovit každého na světě.“

Atlas Mapy navazuje na předchozí úspěšné knihy manželů Mizielińských D.O.M.E.K. a D.E.S.I.G.N., které v češtině vydala Jana Kostelecká.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl (hodnotilo 4 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Mapy

 
Knihkupectví / Náš svět / Mapy / Mapy - Atlas světa, jaký svět ještě neviděl