Marcel Proust

Kód: 7272667

Úplný název:

Marcel Proust (Tadié Jean-Yves): Životopis I

Autor a popis:

Tadié Jean-Yves, Dauphin, 664 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
511 Kč (698 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Bezmála dvacet let uplynulo od napsání prvního dílu tohoto pozoruhodného životopisu o neméně pozoruhodném muži. Bylo tedy právě načase, aby i čeští čtenáři měli možnost nahlédnout do nejtemnějších zákoutí života a duše velkého spisovatele, jakým byl Marcel Proust.

Biografie, kterou vám předkládáme, je bezesporu tou nejhodnotnější knihou, která kdy o Proustovi vyšla. Jen málo odborníků by se mohlo tohoto úkolu zhostit s větší pokorou a zároveň důrazem na fakticitu informací než Jean-Yves Tadié, jenž proustovskému bádání zasvětil mnoho let intenzivní práce.

V tomto díle je vše, co se můžeme o Proustovi dozvědět, vše, co je nutné znát, abychom pochopili jeho osobnost a jeho dílo. Konečně máme možnost zjistit, kým autor Hledání ztraceného času skutečně byl a co vše následně utvářelo hodnotu literárního odkazu, co po sobě zanechal. Na devíti stech stranách prvního dílu publikace, jež obnažuje autorův život od jeho narození po první léta 20. století, se nám otevírá překvapující svět génia, který můžeme prožívat takřka po minutách ve Swanovském opojení. Biografie Marcela Prousta není jen biografií muže z vysoké společnosti, který se vyrovnával s vážnou nemocí, homosexualitou i nedostatkem uznání. Je to především biografie člověka, který svou velikost těžil z toho, co tvořil. Neboť právě tomu se zcela obětoval.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Marcel Proust do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Marcel Proust.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Marcel Proust (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Marcel Proust bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Marcel Proust doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé