Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla

Kód: 7381547

Úplný název:

Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla (Strauss Neil):

Autor a popis:

Strauss Neil, BB/art, 352 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
216 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Dlouhá trnitá cesta z pekla je autobiografickým počinem Briana Warnera vystupujícího pod jménem Marilyn Manson - slavného frontmana stejnojmenné skupiny. Byla napsána ve spolupráci s americkým publicistou Neilem Straussem a můžeme v ní sledovat Mansonův postupný přerod ze zakřiknutého žáčka křesťanské školy v jednu z nejobávanějších, nejzatracovanějších a zároveň nejobdivovanějších amerických celebrit všech dob.
Je to kniha skandální, sarkastická, ale také nesmírně čtivá a vtipná. Je také v širokém měřítku uznávána jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií. Marilyn Manson vypráví strhujícím způsobem a bez nejmenší známky studu o svém dětství plném strachu a obav, o svých sexuálních prožitcích, o zálibě v drogách, o setkání s okultismem a satanismem, o touhách, sebenenávisti, krutosti vůči sobě i ostatním, o vnitřní rozervanosti, rozvrácených vztazích i o úspěších a vítězstvích.
Dočteme se zde o okolnostech Mansonova vstupu na hudební scénu, o vzniku skupiny Marilyn Manson And The Spooky Kids, o vztazích a spolupráci se slavnými postavami hudební scény, o natáčení prvních tří alb, včetně průlomového Antichrist Superstar, o zážitcích z vystoupení i ze zákulisí, stejně jako o hořkých rozchodech s některými členy souboru a o útocích ze strany nejrůznějších spolků a církví.
Dílo využívá motivu z Dantova Pekla, s tím, že jednotlivé kruhy pekla zde představují postupné fáze vývoje Mansonova života od vyděšeného „červa“ až po apoteózu v podobě antikristovské superhvězdy. Obsahuje také množství zajímavých fotografií z nejrůznějších období Mansonova života a některé jeho povídky a básně, ukázky korespondence s vydavateli či výtažky z cestovního deníku.
„Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne.“
Marilyn Manson


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Marilyn Manson - Dlouhá trnitá cesta z pekla