Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském

Kód: 7229274

Úplný název:

Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském (Sirotková Soňa): Ceská princezna na trune dánském

Autor a popis:

Sirotková Soňa, Petrklíč, 224 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Pozoruhodný příběh Markéty Přemyslovny začíná krátce před svatbou s dánským králem Waldemarem II. a vypráví jej mladá šlechtična Anna, která odchází do Dánska v královnině doprovodu. První část knihy se odehrává v prostředí magického pražského hradu a na dalších středověkých sídlech ukrytých v překrásné české krajině. Kniha je především příběhem dívky, jejího problematického vztahu k otci, jehož má ctít jako krále ale kterému nemůže prominout potupení milované matky Adléty. Kněz, otec Jáchym a mladý trubadůr z Francie, který vnáší do ponurého prostředí středověkého dvora lehkovážné tóny milostných legend i to jsou rozpory, které utvářejí významnou osobnost legendární dánské královny.
V díle druhém již připlouvá do dánského království. Oslnivou krásou a soucitem si velmi brzy získá srdce lidu a přijímá nové jméno Dagmar-ta jež nese světlo. Dagmar i Anna si zvykají na život v královském hradě v Ribe. S Waldemarem ji pojí hluboká manželská láska ale stejně jako její matka i ona musí nést úděl podváděné ženy. Svůj život zasvětí dánskému lidu v pomoci nejchudším a nemocným. Dánsko, drsná ale neobyčejně krásná země se jí stává milovaným domovem. Umírá velmi mladá ale legenda o královně Dagmar žije sedm set let do dnešních dnů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Markéta Přemyslovna - Česká princezna na trůně dánském