Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl

Kód: 7196295

Úplný název:

Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl (Calda Emil):

Autor a popis:

Calda Emil, Prometheus, 196 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
49 Kč (130 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zatímco první dva díly této učebnice jsou společné pro obory dvouleté i tříleté, je závěrečný díl určen pouze oborům tříletým. Svým zpracováním a způsobem výkladu na přecházející díly úzce navazuje. Značná část je věnována opakování a prohloubení učiva, které se procvičuje na příkladech, jejichž numerické výpočty jsou prováděny na kalkulačce. Úvodní kapitola je zaměřena na opakování učiva z 2. ročníku, tzn. řešení kvadratických rovnic, soustav lineárních rovnic a nerovnic. V druhé kapitole jsou obecné poznatky o funkcích (funkce rostoucí a klesající, maximum a minimum funkce), podrobně je probírána funkce lineární a kvadratická; v rámci rozšiřujícího učiva se žáci seznamují s funkcí exponenciální a logaritmickou a dekadickými logaritmy. Třetí kapitola se podrobně zabývá goniometrickými funkcemi obecného úhlu a jejich použitím v úlohách, ve kterých se také využívá trigonometrický vzorec pro obsah trojúhelníku. Učivo této kapitoly je rozšířeno o sinovou a kosinovou větu a jejich aplikace. Ve čtvrté kapitole se žáci seznamují se základy statistiky a učí se porozumět různým druhům statistických diagramů, kterým je v příkladech využívajících Statistickou ročenku věnována velká pozornost. Kapitola je rozšířena o základy počtu pravděpodobnosti. Toto rozšířené učivo je stejně jako v předcházejících kapitolách graficky vyznačeno na okrajích stránek. V závěru každé kapitoly (s výjimkou první) je uvedeno souhrnné opakování a kontrolní test tvořený deseti příklady. Pro každý příklad kontrolního testu je uvedeno pět možných výsledků, z nichž pouze jeden je správný. Učebnice obsahuje asi sto podrobně vyřešených příkladů a ke dvěma stům úloh k procvičení jsou uvedeny výsledky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Matematika pro dvouleté a tříleté učební obory SOU 3.díl