Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance

Kód: 9032596

Úplný název:

Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance (Musílek Petr):

Autor a popis:

Musílek Petr, Mezera, 184 stran, jazyk - angličtina, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Mile a čtivě podané úvahy starého psa, který se s někdy chytře úsměvnou, někdy až filozoficky laděnou kritikou opírá o člověka a lidstvo jako takové - se všemi jeho nešvary, takzvanými správnými představami o tom, co je správné a co špatné, jak žít, jak se chovat - v protikladu s psí „jednoduchostí“, oddaností a logikou. Z tohoto kontrastu pak vznikají myšlenky a asociace, nad kterými je příjemné, ale i užitečné se zamyslet. Kouzlo textu tkví v jeho jednoduchosti, která dokáže odzbrojit, a z ní přirozeně se odvíjející poetiky, která přinutí bez jakýchkoli apelů člověka zpomalit a (možná po dlouhé době) se upřímně usmát na svět kolem něj.
Kniha bude vydána v nové edici Bez hranic jako text paralelně profesionálně přeložený do AJ a doplněný ilustracemi, podtrhujícími jeho charakter. Měla by oslovit nejen běžného čtenáře se zájmem o současnou českou tvorbu a krásnou literaturu vůbec, ale i ty, které by nějakým způsobem oslovila právě svou dvojjazyčností (anglicky mluvící se zájmem o současnou českou literaturu; cizince žijící u nás i v zahraničí, kterým k porozumění textu pomůže jeho anglický překlad; studenty, pro které může být možnost srovnání obou variant textu pomůckou v jejich studiu, a to v obou směrech; bilingvní rodiny atd.)
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Angličtina

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Angličtina / Medaile za vytrvalost/A medal for perseverance