Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri

Kód: 7541118

Úplný název:

Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri (Käther Carola): Neapol - Pompeje- Ischia - Capri

Autor a popis:

Käther Carola, Vašut, 128 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
162 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.4.2018 dopoledne. 
 

Vítejte na pobřeží Neapolského zálivu. Najdete tu fascinující krajinu a slavné kulturní poklady, jež svou krásou a zajímavostí lákají návštěvníky už celá dlouhá staletí. Když budete za jasného počasí přistávat na neapolském letišti, otevře se vám krátce před přistáním nádherný pohled: Za výběžkem Capo Posilippo a ostrovy Ischií a Procidou se rozevře ladný symetrický oblouk Neapolského zálivu. Podél pobřeží se prostírá téměř nekonečná, nedohledná šachovnice domů. Tuto mozaiku tvořenou převážně okrovými a červenými tóny jen tu a tam přeruší ojedinělá zelená skvrna a ovšem i četné kupole a věže kostelů. A nad celou scenérií kraluje nevypočitatelný Vesuv. Až se ocitnete na pevné zemi, zabloudí váš pohled podél Neapolského zálivu až k jižnímu horizontu, kde se dá tušit mondénní Capri a útesy u Sorrenta. Toto město svými nádhernými upravenými zahradami představuje „klasickou stranu“ stejnojmenného poloostrova. Tu druhou pak tvoří divoké romantické pobřeží kolem Amalfi. Zdejší příroda je jiného druhu než upravené zahrady: Najdete tu strmé rozeklané útesy čnící z tyrkysového, průzračného moře, tu a tam ukryté romantické zátoky, pastelově zbarvené domky přimknuté ke strmým skalním stěnám. Vůně divokých květin, aromatická macchie, hukot vln rozbíjejících se o útesy – to jsou dojmy, které vám dají zapomenout na starosti všedního středoevropského dne.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Merian - Neapolský záliv - Neapol * Pompeje * Ischia * Capri