Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos

Kód: 7236737

Úplný název:

Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos (Dittrich Konrad):

Autor a popis:

Dittrich Konrad, Vašut, 128 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
137 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Korfu a další Jónské ostrovy, nejzápadnější výspa Řecka ve stejnojmenném Jónském moři, jsou jiné než většina egejských ostrovů: nejsou holé a skalnaté, ale rovnoměrně zelené. Prší zde mnohem častěji než na pevnině nebo v jižním Středomoří. Proto právě zde prospívají olivovníky, cypřiše a středomořské pinie, poskytující chladivý stín, mezi nimi se daří zimním dubům a rohovníkům; výšiny pokrývají neprostupné keře macchie.
Řekové nazývají tuto část svého ostrovního světa Eptanisa, což značí „Sedm ostrovů“. Ve skutečnosti jich je víc, neboť k nim patří i mnohé maličké, z části neobydlené ostrůvky. Počítá se však jen oněch „klasických Sedm“, jež na počátku 19. století společně bojovalo za svobodu a s evropskou pomocí pak vyhlásilo „Republiku sedmi ostrovů“. Od severu k jihu jsou to tyto ostrovy: Korfu, Páxos, Lefkáda, Kefalloniá, Ithaka, Zákynthos a Kíthira. Po 400 let ovládali tuto oblast Janované, po nich přišli Francouzi, a ještě později zde zanechali své stopy Angličané. Dnes je většina ostrovů - přinejmenším v létě - pevně v rukou cizinců, kteří zde tráví dovolenou; především se jedná o ty ostrovy, kam se dá přímo doletět letadlem: Korfu, Zákynthos a Kefalloniá.
Významnou tradici prázdninového ostrova má Korfu. Už králové a císařové zde odpočívali od svých úředních záležitostí, dnes si zde slunce a moře užívají rodiny s dětmi. Anglické mládeži patří Kávos na jihu ostrova, kde nekonečné mejdany přecházejí z večera do rána a z rána do večera. A aby se ani ostatní hosté nenudili, vymysleli si korfští manažeři turistického ruchu aqualand, zábavní vodní park u Agios Ioannis.
S takovým trendem nemohou ostatní ostrovy držet krok, zato však nabízejí něco jiného: třeba na Ithace v ústraní poznáte alespoň něco z toho, co dělá Řecko Řeckem: rozjímavý, klidný a jednoduchý způsob života, nezastavěnou krajinu, daleké modré moře a jedinečně jasné světlo. „Řecko je takové, jak by člověk předpokládal, že by Země měla vypadat - kdybychom jí k tomu dali příležitost,“ napsal jednou surrealistický prozaik Henry Miller. A v tom si jsou všechny řecké ostrovy rovny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Merian - Korfu, Zákynthos, Kefaloniá, Lefkáda, Ithaka, Páxos