Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století

Kód: 7412234

Úplný název:

Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století (Ambros Pavel):

Autor a popis:

Ambros Pavel, Refugium Velehrad-Roma, 272 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
196 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Globalizace světa ovlivňuje výrazné lokální změny: v Evropě i Rusku. Až nyní poznáváme, co se změnilo, když po roce 1989 zanikl ideologicky založený bipolární svět Východu a Západu. V současné diskuzi o vztazích Evropy a Ruska panuje zploštěné myšlení a heslovité vyhodnocování. Mediální svět je toho často příkladem. Kulturní jedinečnost střední Evropy spočívá v tom, že může kompetentně vyhodnocovat jak první, tak druhý svět, a dnes třeba také dopady globální nerovnováhy. Autor vybral některá ožehavá témata – současně protikladné i společně sdílené hodnoty obou světů – která vylučují banalizaci a klišé. Kniha přispívá k současné diskuzi o tom, co můžeme očekávat od Evropy ve stínu Ruska a od Ruska ve stínu Evropy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Mesianismus, sofiologie a ruské náboženské myšlení 19. a 20. století