Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016

Kód: 8793170

Úplný název:

Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016 (Koucký Roman):

Autor a popis:

Koucký Roman, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, 112 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
168 Kč (222 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

Síla města je ve sdíleném celku, nikoli pouze v osobním detailu a jednotlivostech. Kniha je souborem jedenácti rozhovorů, které autor vznikajícího Metropolitního plánu, renomovaný architekt Roman Koucký, poskytl médiím v průběhu posledních pěti let. Tento text tam nemusí být, ale může: („Soubor rozhovorů jsem se rozhodl vydat jako záznam proměny atmosféry, která zpracování Metropolitního plánu provázela,“ uvádí Roman Koucký v úvodu knihy. „Jsem přesvědčen, že se skrze otázky, které mi tazatelé pokládali, podařilo nejen vysvětlit základy Metropolitního plánu, ale také odvyprávět celý jeho příběh.“ ) V prvních rozhovorech je zaznamenána euforie a velká očekávání z probíhající transformace zastaralého Útvaru rozvoje města na moderní městský plánovací institut (IPR Praha) a následného „zlatého období“ tvorby plánu. Postupné nekoncepční torpédování dokumentů IPR v dlouhé vleklé krizi, způsobené ztrátou politické podpory následně doprovázela vypjatě destruktivní podoba veřejné diskuse. Tato nekonstruktivní atmosféra vyústila v bezdůvodné odvolání ředitele IPR Petra Hlaváčka koncem roku 2016, které bylo následováno solidárním odchodem celého tvůrčího týmu z institutu. K uklidnění došlo po několika měsících, v návaznosti na opětovný nástup původního týmu, kdy Roman Koucký zvítězil ve výběrovém řízení a stal se podruhé vedoucím Kanceláře metropolitního plánu. Poslední rozhovory knihy mapují křehké východisko krize, hovoří o návratu a částečně i o budoucnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Metropolitní rozhovory - Roman Koucký 2012/2016