Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái

Kód: 7491057

Úplný název:

Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái (Riebová Markéta): Obraz mexické spolecnosti v dílech Octavia Paze a Carlose Monsiváise

Autor a popis:

Riebová Markéta, Host, 190 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
164 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Je pro zprostředkování historické zkušenosti závažnější všeobjímající metafora celku či ironická glosa jednotlivosti? Má mít formu hotové básně, jejíž duchaplnost čtenář bezezbytku přijímá, nebo textových fragmentů, které má čtenář složit v celek vlastními silami? Mexická literatura 20. století toto aristotelovské téma rozehrála v mistrném provedení Octavia Paze a Carlose Monsiváise. Dvě nepřehlédnutelné osobnosti mexického intelektuálního života - básník a esejista Paz a novinář a autor literárních kronik Monsiváis - svým dílem i veřejným vystupováním významně ovlivnily hispanoamerickou kulturu a přinesly obecné podněty k interpretaci západního kritického myšlení a humanismu. Prostřednictvím analýzy literárního ztvárnění zlomového roku 1968, interpretace symbolů mexické kultury, rozboru zvolených žánrů i úvahy nad postavením spisovatele ve společnosti se tato komparativní studie vybraných textů obou autorů snaží českému čtenáři přiblížit mexickou společnost minulého století a zároveň jej upozornit na překvapivé přesahy směrem k chápání nedávné historie naší země.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsivái