Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I.

Kód: 2434566

Úplný název:

Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. (Vondruška Vlastimil):

Autor a popis:

Vondruška Vlastimil, Moba, 512 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
 

První český král Vratislav je osobností v české litratuře neprávem opomíjenou. Přitom právě díky jemu se české země poprvé staly významnou silou středoevropské politiky. Dramatický příběh z druhé poloviny 11. století vypráví na základě dochovaných historických pramenů o jeho dlouhém a pohnutém životě. Boj o moc, krvavé bitvy a plenění nepřátelského území se prolínají s každodenním životem přemyslovského dvora. V pestré mozaice se rozvíjejí příběhy lásky a nevěry, popisují se rytířské turnaje, korunovační oslavy a hostiny. Osudy Přemyslovců vstupují do boje císaře proti papežovi, do zápasů polského a uherského krále o moc, ale i do života předních českých velmožů. Jevištěm příběhu je celá tehdejší Evropa. Autor stejně jako ve svých předchozích knihách vykouzlil dokonalou iluzi středověkého života, zpracovanou moderním a čtivým stylem. Rozsahem a historickou věrohodností patří mezi nejzajímavější romány posledních let.

Nahlédnout do Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. Nahlédnout do Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Mezi tiárou a orlicí - Příběh prvního českého krále Vratislava I.