Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století

Kód: 2474694

Úplný název:

Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století (Štěrbová Ludmila):

Autor a popis:

Štěrbová a kolektiv Ludmila, Grada, 368 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
365 Kč (429 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Na trhu ojedinělá publikace je určena ekonomům, podnikatelům, obchodníkům, pracovníkům státní správy, studentům vysokých škol a dalším zájemcům o tuto problematiku. Autoři, kterými jsou odborníci z VŠE v Praze, se zaměřují na komplexní analýzu mezinárodního obchodu v současné světové krizi, a to ve vývojových a teoreticko-politických souvislostech a v souvislostech aktuálního vývoje v globalizovaném podnikatelském prostředí.
V první části knihy se seznámíte s pojetím mezinárodního obchodu, jeho funkcemi a hlavními aktéry, s aktuálními trendy i prognózami vývoje mezinárodních ekonomických vztahů, a také s přehledem teorií mezinárodního obchodu v jejich moderním pojetí a s jejich důkazy v praxi.
Další část knihy se věnuje obchodní a investiční politice jako oblastem s největším vlivem na mezinárodní obchod a na utváření podnikatelského prostředí globálně i v jednotlivých zemích. Uvedené politiky jsou analyzovány z hlediska jejich pojetí, nástrojů a mezinárodních pravidel a smluvního ukotvení.
Zvláštní kapitola knihy je zaměřena na obchodní aspekty evropské integrace a politiky EU, které ovlivňují zapojení evropských subjektů do mezinárodního obchodu i do procesů mezinárodního investování.
Knihu uzavírá část zabývající se mezinárodní konkurenceschopností včetně světového srovnání. K doplnění souvislostí mezinárodního obchodu je zahrnut mezinárodní měnový systém a uveden přehled mezinárodní institucí s činností v oblasti mezinárodních ekonomických vztahů.
V relevantních částech publikace je analýza konkretizována na příkladu České republiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Mezinárodní obchod ve světové krizi 21. století