Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy

Kód: 7419179

Úplný název:

Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy (Karlas Jan): systémy spolupráce mezi státy

Autor a popis:

Karlas Jan, SLON, 348 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
235 Kč (339 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha usiluje o upevnění a prohloubení znalostí o mezinárodních organizacích v českém prostředí. Klade si dva základní cíle. Její první cíl spočívá v předložení komplexního a podrobného obecného rozboru mezinárodních organizací.

„Obecným rozborem“ zde máme na mysli analýzu organizací jako abstraktního, teoretického jevu, ale i jako souhrnného jevu, tedy úhrnu existujících organizací. V této souvislosti se kniha zaměřuje především na konceptuální rozpracování mezinárodních organizací a jejich jednotlivých částí a dále na nástin jejich dosavadního historického vývoje. Druhý cíl spočívá v analýze několika vybraných důležitých případů mezinárodních organizací. Mezinárodní organizace kniha rozebírá prostřednictvím souboru výzkumných otázek. První skupina otázek se na organizace zaměřuje v teoretické, zejména konceptuální rovině. Tyto otázky se týkající obecné povahy mezinárodní organizace, jejích aktérů struktur a procesů.

Druhá skupina otázek má empirickou, „klasifikační“ povahu a soustředí se na obecný historický vývoj mezinárodních organizací a na analýzu tří vybraných případů mezinárodních organizací. Těmito případy jsou Organizace spojených národů (OSN) coby bezpečnostní organizace, Světová obchodní organizace (World Trade Organization, WTO) a Mezinárodní měnový fond (MMF). Tato volba vyplývá především z druhého cíle knihy, který usiluje o rozbor několika vybraných důležitých mezinárodních organizací. Kniha se obrací především ke dvěma skupinám čtenářů. Do první z nich patří výzkumní pracovníci, vysokoškolští pedagogové a doktorští studenti působící v oboru mezinárodní vztahy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Mezinárodní organizace: systémy spolupráce mezi státy