Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech

Kód: 2461898

Úplný název:

Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech (Lukášek Libor):

Autor a popis:

Lukášek Libor, Karolinum, 470 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
288 Kč (365 Kč)
  / ks  
koupit
 

Mezinárodní právo prošlo obdobím největšího rozvoje po druhé světové válce, ale i v současnosti je dynamicky se rozvíjejícím a studovaným fenoménem. Představuje soubor právních norem, které upravují vzájemné vztahy mezi jeho subjekty, je nástrojem regulace vztahů v mezinárodním společenství, tvoří nezbytný normativní základ pro chování států a mezinárodních organizací mezi sebou. Z části zasahuje i do jejich vnitřních právních řádů, zejména na poli bezpečnostním, politickém, ekonomickém, sociálním a kulturním, týká se i práv jednotlivce v oblasti ochrany lidských práv a základních svobod, životního prostředí apod.
Tato publikace obsahuje výbor nejdůležitějších mezinárodněprávních dokumentů. Na jedné straně se jedná o tzv. klasická odvětví mezinárodního práva, jako jsou diplomatické, konzulární a smluvní právo, na straně druhé jsou zastoupena v nedávných desetiletích nově se utvářející odvětví, jako jsou mořské právo, právo regulující zacházení, resp. režim Antarktidy a právo kosmické. Pozornost je věnována i mezinárodním organizacím. Každý prezentovaný dokument je opatřen komentářem, jehož cílem je nejen zasadit příslušný pramen do mezinárodněpolitických souvislostí ovlivňujících proces jeho vzniku, ale i přiblížit jeho význam a nejdůležitější ustanovení. Kniha je koncipována jako základní pomůcka pro výuku oboru na právních, ekonomických a obecně humanitních školách.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Mezinárodní právo v komentovaných dokumentech