Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora

Kód: 7226880

Úplný název:

Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora (Stanek R. William):

Autor a popis:

Stanek William R., Computer Press, 460 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
285 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kapesní rádce administrátora Microsoft SQL Server 2000 přichází jako další přírůstek edice „Knihovnička administrátora“ na pomoc administrátorům složitých serverových systémů. Kapesní rádce vystupuje v roli příručního pomocníka, který v každé kapitole administrátora stručně zasvětí do příslušné problematiky a podá mu názorné, velmi konkrétní návody, jak postupovat při rutinních i méně běžných operacích. Kapesní rádce uvádí postupy v Enterprise Manageru a dalších nástrojích SQL Serveru, vysvětlení podstatných nastavení v jeho dialozích a průvodcích, ale i příkazy jazyka SQL a Transact-SQL pro správu serveru i dat, včetně uložených procedur, jejich parametrů a ukázek využití. Kapesní rádce je praktičtější alternativou Books Online díky zaměření na podstatná témata odpovídající potřebám administrátora, díky srozumitelnému podání, názorným příkladům, cenným radám, důležitým upozorněním a užitečným tipům zkušeného autora – navíc samozřejmě v češtině! Aby pohotově posloužil správci v okamžiku problému, je vybaven přehledným obsahem i podrobným rejstříkem a česko-anglickým slovníčkem odborných pojmů. Kromě veškerých správcovských operací připomene správci i nezbytné dovednosti pro práci s daty.

Obsahem je:


Základy správy. Objasnění vnitřní architektury SQL Serveru 2000, práce s jeho nástroji, konfigurační nastavení pro optimalizaci využití diskové kapacity, paměti, paralelních procesorů atd.

Běžná správa serveru a databází.Popis potřebných úloh při vytváření a údržbě serveru či skupin serverů, databází, transakčních protokolů, uživatelských účtů, přidělování práv a rolí, provádění dalších bezpečnostních opatření.

Správa dat. Vytváření a údržba tabulek, pravidel, indexů, dotazování a manipulace s daty, import a export dat, začlenění dat z jiných zdrojů, správa propojených serverů, řízení distribuovaných transakcí, slučování a replikace dat, dohled nad publikací a odběrem dat.

Údržba, optimalizace a automatizace. Sledování a analýza práce SQL Serveru, zálohování a obnova dat v případě havárií, automatizace správcovských operací.


„Jelikož specializace je záležitostí hmyzu, my, kdo máme pouze dvě nohy, bohužel potřebujeme připomenout, když sedáme k počítači, jak provést specializovanou operaci. Pro tyto chvíle poskytuje Kapesní rádce administrátora potřebné návody rychlostí mávnutí křídel.“ David Wall, recenzent Amazon.com
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Software

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Výpočetní technika / Software / Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora