Microsoft SQL Server 2005

Kód: 2511211

Úplný název:

Microsoft SQL Server 2005 (Stanek R. William): Kapesní rádce administrátora

Autor a popis:

Stanek William R., Computer Press, 544 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
471 Kč (597 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Nová verze systému Microsoft SQL Server 2005 přináší dlouhou řadu novinek, změn a vylepšení: administrátor se musí vypořádat nejen s novými technikami a přístupy, ale také zvládnout nové nástroje a součásti systému. To není jednoduchý úkol: vždy se proto hodí mít při ruce užitečného průvodce či rádce, který slouží jako reference a poradí v případě problémů při každodenních i méně běžných operacích. Kapesní rádce je praktickou publikací, která přináší administrátorům nejvyšší možnou hodnotu: nejen že vyniká srozumitelným výkladem, názornými příklady, cennými radami, důležitými upozorněními a tipy, ale zaměřuje se vždy na to nejpodstatnější, co je třeba v dané situaci udělat, spustit či zadat.

Z obsahu vybíráme:


Základy správy: Objasnění vnitřní architektury SQL Serveru 2005, práce s jeho nástroji, umístění SQL Serveru a řízení přístupu, konfigurační nastavení pro optimální využití diskové kapacity, paměti, paralelních procesů apod.

Běžná a pokročilá správa serveru i databází: Popis potřebných úloh při vytváření a údržbě serveru či skupin serverů, databází, transakčních protokolů, uživatelských účtů, konfigurace pomocí SQL Server Management Studia, přidělování práv a rolí, realizace bezpečnostních opatření

Správa dat: Vytváření a údržba tabulek, schémat, indexů a pohledů, dotazování a manipulace s daty, import a export dat, správa propojených serverů, řízení distribuovaných transakcí, slučování a replikace dat,

Optimalizace a údržba: Sledování a analýza práce SQL Serveru, zálohování a obnova dat po havárii, automatizace správcovských operací.


O autorovi: William R. Stanek, má více než dvacetiletou bohatou praxi v oblasti pokročilé správy databází, programování a vývojářství. Je autorem více než 25 knih, například Microsoft SQL Server 2000 Kapesní rádce administrátora nebo Microsoft Windows Server 2003 Kapesní rádce administrátora, a jeho publikace jsou široce uznávány napříč odbornou veřejností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Microsoft SQL Server 2005 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Microsoft SQL Server 2005.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Microsoft SQL Server 2005 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Microsoft SQL Server 2005 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Microsoft SQL Server 2005 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Software