Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z

Kód: 2002277

Úplný název:

Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z (Lefeuvre Ivana): Deníkové záznamy signatárky Charty 77 vystehované v rámci Akce "Asanace" z Ceskoslovenska

Autor a popis:

Lefeuvre Ivana, Academia, 308 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
292 Kč (425 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z Československa do Francie, vznikaly před třiceti lety v roce 1982. Autorka v nich zachycuje poslední zážitky ze země, kde se narodila a prožila třiatřicet let života. Pohledem člověka v mezní životní situaci popisuje přípravy k nucenému odjezdu z Československa. Textem procházejí známé i méně známé postavy české opozice sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Autentické zápisky evokují tíživou atmosféru doby normalizace a každodenního života v ní. Autorka s manželem a třemi dětmi, pětiletou dcerou, tříletým synem a osmiměsíčním miminkem, odjíždí z Prahy do Paříže. Následující část textu vzniká ve Francii, reflektuje první zkušenosti v cizí zemi, popisuje život v táborech pro politické uprchlíky a postupnou adaptaci v novém prostředí. Francouzské reálie se prolínají se vzpomínkami na pražské přátele, s úryvky z dopisů, které jim autorka adresuje. Text byl psán v traumatizující situaci, která zásadně změnila život pěti lidem. Přestože se jedná o osobní svědectví oscilující mezi narativní, emocionální, reflexívní a faktografickou rovinou, kniha má i svébytnou hodnotu historického dokumentu. Při konečné redakci v roce 2012, autorka opatřila text poznámkami. Vedle svých komentářů a vzpomínek do nich zahrnula i informace, s nimiž se seznámila při studiu archivních materiálů vzniklých z činnosti bývalé Státní bezpečnosti. Kniha je vybavena rozsáhlou obrazovou přílohou, fotografiemi a dokumenty. Pocházejí z archivu autorky a z Archivu bezpečnostních složek, především ze spisu, který pod krycím jménem "Baletka" na ni Státní bezpečnost vedla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z