Migrace a státní suverenita

Kód: 8737875

Úplný název:

Migrace a státní suverenita (Štica Petr): Oprávnení a hranice pristehovalecké politiky z pohledu krestanské sociální etiky

Autor a popis:

Štica Petr, Pavel Mervart, 324 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
219 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Předkládaná monografie se zabývá teologicko-etickou reflexí mezinárodní migrace a imigrační politiky. Autor hledá ve světle teologické etiky odpovědi na následující otázky: Je rozdělení světa do jednotlivých států eticky odůvodnitelné? Je ospravedlnitelná existence imigrační politiky, tj. regulace mezinárodní migrace? Odpovědi na tyto otázky s sebou přinášejí řadu etických implikací, které by se měly promítnout do utváření imigračních politik i do angažmá křesťanských církví.
Práce předkládá nejprve historický pohled na realitu států a imigrační politiky a na vybraných imigračních politikách jednotlivých států představuje typizované modely současných imigračních politik. Dále autor prezentuje relevantní podněty z novodobé politické filozofie. Opírá se přitom zejména o myšlení I. Kanta a H. Arendtové, ale diskutuje rovněž normativní sociálně-filozofická východiska současné imigrační politiky. V závěrečné kapitole jsou formulována teologicko-etická řešení. Autor přitom vychází ze základních principů křesťanské sociální etiky - z principu personality, solidarity a subsidiarity -, které na základě zpracovávaného tématu kriticky reflektuje, a prezentuje rovněž postoje vůči přijímání cizinců v dějinách křesťanského sociálního učení a teologického myšlení. V závěru nabízí eticky koncipované podněty pro imigrační politiku a působení křesťanských církví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Migrace a státní suverenita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Migrace a státní suverenita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Migrace a státní suverenita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Migrace a státní suverenita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Migrace a státní suverenita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Migrace a státní suverenita