MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu

Kód: 9048953

Úplný název:

MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu (Baxter Jack, Faudem Joshua):

Autor a popis:

Baxter Jack, Faudem Joshua, Aligier, 190 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (389 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Grafický román MIKE’S PLACE je originálním ztvárněním a výpovědí o skutečné tragické události z 30. dubna 2003, která změnila životy mnoha lidem. Autoři a zároveň hlavní postavy příběhu použili formu grafického románu - komiksu. Autoři využili faktu, že popisovaná událost byla prvotně zachycena autentickou kamerou, která dala vznik úspěšnému dokumentu Blues by the Beach a zároveň informací z následného vyšetřování celé události, které pomohlo objasnit příčinu nesmyslného teroristického aktu. Jeden z autorů je nezávislým newyorským filmařem a producentem, druhý je filmovým dokumentaristou a kameramanem. Ve spojení s uznávaným ilustrátorem a karikaturistou tím vzniklo dílo na pomezí filmu a komiksu s hlubokým příběhem. V těsném závěsu po své americké premiéře vychází v českém překladu komiks Mike's Place, který popisuje příběh stejnojmenného baru. Mike's Place v Tel Avivu byl známý jako oáza živé muziky a multikulturní přátelské atmosféry, k byl spáchán teroristický útok, který za sebou zanechal tři mrtvé a padesát zraněných. Shodou okolností zrovna v té době o baru natáčeli dokument Američan Jack Baxter a izraelský absolvent pražské FAMU Joshua Faudem. Kamera tak zachytila dny předcházející útoku, samotnou tragickou událost i týdny poté, kdy celý tým Mike's Place čelí traumatu upevněným odhodláním vybudovat místo unikátní svým přátelským prostředím. Vzniklý dokument Blues by the Beach sbíral ocenění po celém světě. Deset let poté se tvůrci filmu rozhodli zpracovat i širší pozadí událostí v komiksu Mike's Place: Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Komiksy pro dospělé

 
Knihkupectví / Komiksy / Komiksy pro dospělé / MIKE’S PLACE, Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu