Mikulášské čarování

Kód: 8791801

Úplný název:

Mikulášské čarování (Polák Jiří): a pozdrav od certa

Autor a popis:

Polák Jiří, Natural Synergy, 184 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Každoroční prosincová pochůzka štědrého biskupa, jak o ní vypovídají historické prameny, ale také autorovy úvahy a srovnání kladená do širších souvislostí. Pestrý obsah doplňují vzpomínky známých osobností a nabídka tradičních receptů na mikulášské dobroty. Rovnocenným obsahu je obrazový doprovod knihy – prezentace unikátních dobových pohlednic, jejichž výpovědní hodnotu násobí brilantní tiskové a výtvarné zpracování.
Kdo by neznal každoroční pochůzku snad nejznámějšího a i v sekulárním světě velice oblíbeného biskupa katolické církve – svatého Mikuláše. Ano, je to on, kdo 5. prosince sestupuje s nebes na Zem a ve společnosti čerta a anděla chodí dům od domu, aby v rodinách s dětmi naděloval, ale i káral a trestal.
Víte ale kde a jak vznikl mikulášský kult, jenž je dones živou součástí evropských tradic a kultury? Kým štědrý světec s bílým vousem skutečně byl a čím se proslavil? Odkdy nás s železnou pravidelností navštěvuje a proč si za své průvodce vyvolil tak nesourodou dvojici, jakou tvoří rohatý pekelník a okřídlená bytost s líbezným dívčím obličejem?
Na tyto a ještě mnohé jiné otázky dává vyčerpávající odpověď knížka, která se dané tematice věnuje v dosud nebývalém záběru. Nápaditě přitom těží jak z širo- kého spektra faktů a legend, tak i z okolnosti, že sv. Mikuláš, ale i čert s andělem, byli v minulosti častým objektem zájmu lidových vypravěčů, básníků a výtvarníků. Obsah knihy, jejíž obrazový doprovod tvoří početný soubor unikátních historických pohlednic, též obohacují vzpomínky známých osobností na jejich prožitky související s mikulášskou nadílkou a nabídka receptů na tradiční mikulášské a čertovské pečivo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mikulášské čarování do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mikulášské čarování.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mikulášské čarování (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mikulášské čarování bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mikulášské čarování doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Mikulášské čarování