Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo

Kód: 9052717

Úplný název:

Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo (Zikmund-Lender Ladislav):

Autor a popis:

Zikmund-Lender Ladislav, Pravý úhel, 52 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
99 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Katalog díla architekta Milana Rejchla. Milan Rejchl (*1936) vystudoval pražskou techniku u architektů Jindřicha Kriseho, Karla Honzíka a Antonína Ausobského. Po krátkém angažmá v Hradci Králové nastoupil do jednoho z nejprogresivnějších atelierů – Pražského projektového ústavu, který měl v 60. letech také významnou výzkumnou roli a formoval spolupráci architektů s výtvarnými umělci. Zde spolupracoval především na experimentálním sídlišti Invalidovna. V PPÚ se účastnil také soutěží na typové smuteční síně či atriové terasové bydlení.
Z první poloviny 70. Let pocházejí jeho nejpřednější díla – vila tenisty Jana Kodeše a přístavba motelu Stop s keramickým obkladem od Vladimíra Kýna. Od roku 1977 působil jako pedagog na Fakultě architektury ČVUT. Projektoval zde soubor hotelů v Harrachově a podílel se i na unikátním hotelu Praha, kam navrhl reprezentační apartmány.
V 70. a 80. Letech navrhl budovu konsolidační agentury v Praze, jejíž finání podoba se od původního návrhu značně vzdálila kvůli politickým změnám. Od 90. let vede soukromý architektonický atelier Arching R-R, navrhoval hlavně nízkoenergetické rodinné domy, hotel Pyramida ve Františkových Lázních, úpravu sídla Prazdroje v Plzni, ale navrhl také adaptaci budovy konsolidační agentury na sídlo evropského družicového systému Galileo.
Účastnil se soutěže na budovu Fakulty architektury ČVUT, úpravu Magistrátu v Hradci Králové či lávku přes Labe tamtéž. Spolupracoval s Janem Koblasou nebo Vladimírem Kýnem. Je činný také jako výtvarník.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Milan Rejchl: Architektura a výtvarné dílo